Vademecum Radiationu (ponieważ Alojz nie wie, jak się pod nim podpisać)

Przeglądano 1302 razy

Administracja Radiation zachęcona popularnością konkursu na Vademecum Alojza, ogłasza wszem i wobec kolejny – tym razem mający nawet większy wpływ na grę.
Siedząc po raz kolejny w wychodku, wyrzucając z siebie wczorajszą kolację przyprawioną ziołami, które niekoniecznie się do tego nadają, Gundulfowi – jednemu z dostawców Bronsona, delikatnie mówiąc pękła żyłka. Wywiesił dziesiątki ogłoszeń z prośbami o pomoc w utworzeniu księgi ziół, roślin, a z czasem i zwierząt występujących na terenie Polski, bo jak powszechnie wiadomo – te zmieniły się trochę od ostatniej próby takich zapisków.
Gundulf był wizjonerem – do bólu pogrążony we wrodzonym altruizmie chciał stworzyć zielnik, nie tylko po to by pozbyć się biegunki. Chciał stworzyć go, aby ludziom w Polsce żyło się lepiej, aby dzieci wyrastały na silnych, zdrowych robotników, a kobiety służyły swoim mężom w najlepszy, możliwy dla nich sposób. Aby to zrobić nie wystarczą tylko zioła. Przydałoby się również wiedzieć, które zwierzęta można upolować, a od których lepiej trzymać się z daleka!

Wypisane zapiski, zdjęcia lub nawet taśmy nagraniowe – dla osób nieumiejących pisać należało wysłać do barki Alojzego, gdzie odebrać je miał sam autor.

Oto zasady konkursu, aczkolwiek miejcie na uwadze, że w przeciwieństwie do chrześcijańskiego dekalogu – te są bardziej wskazówkami i z małymi wyjątkami (zasady z gwiazdką) można je nagiąć, gdyż zostanę one i tak przeredagowane.

1. Nie będziesz miał cudzych redaktorów przede mną – jedynie administracja jest upoważniona do oceny i akceptowania prac.
2. Nie uczynisz sobie innych prac jako twoich – kopiowanie roślinek lub zwierzątek podanych przez innych graczy bez ich zgody jest zakazane
3. Nie rozpisuj się nadaremno, gdyż ktoś to musi potem przeczytać – niepotrzebne są łacińskie nazwy, kilkustronicowe opisy etc. Najlepsza długość to około dziesięciu zdań, w których opisany jest wygląd, zjadliwość, agresywność (w wypadku żywych stworzeń), występowanie i zastosowanie roślinek lub zwierząt. Do pół strony a4 bądź 300 słów, tak plus minus.
4. Pamiętaj, abyś dzień końca święcił – terminem wysyłki prac jest 15 maja.
5. Czcij forum– prace wysyłane powinny być w określonym temacie na forum
6. Czcij swój kanon, a będziesz nagrodzony. (Wszelkie teksty muszą być zgodne z kanonem gry.)
7. Im wincyj, tym lepij (Można wysyłać dowolną ilość roślinek i zwierzątek, jednak ocena nie jest uzależniona wyłącznie od tego)


Roślina:
1. Nazwa
2. Występowanie
3. Rozmiary
4. Opis fabularny:
Tekst podzielony na trzy części –
a) relację z widoku pierwszej osoby,
b) opis popularnonaukowy rośliny
c) możliwe użycie/zagrożenie/efekt na gracza/produkt pochodny
5. Koniecznie grafika rośliny. ( Tu proponuję zacząć od znalezienia grafiki, a następnie opisać jej wygląd w punkcie 4. Będzie łatwiej.)

Zwierzę:
1. Nazwa
2. Występowanie
3. Rozmiary
4. Dieta
5. Opis fabularny:
Tekst podzielony na trzy części –
a) relację z widoku pierwszej osoby,
b) opis popularnonaukowy zwierzęcia
c) możliwe użycie/zagrożenie/efekt na gracza/produkt pochodny
6 Obrazek przedstawiający stwora.

W przypadku zwierząt możliwe jest wykorzystanie stworów z bestiariusza i poprawienie ich.

Zgłoszenia proszę umieszczać w tym dziale w odzielnych tematach z zaznaczeniem co tam się znajduje.

Przy okazji - Werdykt Naboru na stanowiska rangowe.