Łatanie

Przeglądano 1166 razy

Zapewne każdy z was jest świadom stanu w jakim znajduje się nasza gra. Brakujące wyjaśnienia, wiele niedomówień, niepewne realia – aby Radiation miał w ogóle jakiekolwiek szanse na rozwój, potrzebuje solidnej podstawy.
Co ja mówię... Radiation to jest ta podstawa. Bez niej nie powstanie żadna mechanika, żaden wpis w karcie postaci nie będzie czymkolwiek więcej niż wyssaną z palca nazwą. Wszystkie elementy tej gry muszą zostać połączone, a aby do tego doszło, należy postawić pierwszy filar będący pniem dla wszystkiego, co w przyszłości wyrośnie z niego. Dlatego właśnie zająłem się łataniem tych dziur i łączeniem wszystkiego w solidną całość. Jak na razie sami doskonale widzicie, że parę niepewnych rzeczy zostało rozwianych dzięki naszej zewnętrznej wikii, na której dopiero uświadomiliśmy sobie zasięg problemów.
Dopóki nie uporządkujemy tego wszystkiego, nie ma co liczyć na jakąkolwiek rozgrywkę, bo zaraz okaże się, że nie miała sensu. Dlatego zwracam się do was, graczy, z uprzejmą prośbą o pomoc w tym zadaniu. Pracy jest dużo, wiele elementów wymaga opisania tak, aby pasowało do całości. Poniżej zamieszczań drobną instrukcję jak najlepiej pomóc:

Potrzebne są teksty, jednak nikt nie każe pisać esejów. Brakuje najbardziej krótkich opisów elementów świata przedstawionego w grze. Należałoby zająć się pojedynczymi krainami z mapy, dać im jakiś charakter i historię. Sądze, że strona a4 może się okazać ociężałym maksimum dla takiej kwestii.
Po drugie należałoby uzupełnić rzeczy, które towarzyszą graczowi w życiu codziennym – ekonomię, codzienne sprawy, problemy żywności, surowców, przemysłu. To wszystko jak na razie jest niewiadomą, możemy się jedynie domyślać jak to wygląda i błądzić pomiędzy różnymi ideami różnych osób.
Zasady:
1) Teksty krótkie
2) Skonsultować co i jak potrzebne najbardziej.
3) Pisać o tym o czym się troszkę wie.
4) Proponujesz miejsce i nazwę dla swojego tekstu na Wiki
5) Samodzielnie staraj się utrzymać wszystko zgodne z rzeczami już ustalonymi!
6) Wywiązuj się z ustalonych terminów. Jeżeli masz coś zostawić leżącego odłogiem, po prostu tego nie dotykaj.

Poprawki
Napisz krótką wiadomość z uzasadnieniem dlaczego sądzisz, że jakiś tekst należy poprawić, jakaś kwestia jest niejasna, niepoprawna. W liście zamieść fragment, którego to dotyczy, link do stronki etc.

Propozycje
Zawsze otwarci na propozycje, jednak nie daj się ponieść szaleństwu.