Pancerniacy

Przeglądano 1359 razy

Niegdyś odpowiedzialni za tyranię, dzisiaj praktycznie jedyna siła zdolna utrzymać przy życiu chociażby namiastkę starego porządku, Pancerniacy zapisali się zarówno najgorszą jak i najlepszą literą w historii postapokaliptycznej Polski.

Po atomowym holokauście na terenie Polski przetrwały nieliczne grupki ludzi. Większość z nich zaczęła szybko cofać się w rozwoju, porzucając kulturę i cywilizację, organizując się w niebezpieczne gangi i bandyckie watahy. Na południu, ziemiach starej Małopolski przetrwali jednak spadkobiercy sił zbrojnych Rzeczypospolitej, na zawsze spętani poleceniem odbudowania utraconej

ojczyzny. Na samym początku próbowali tego dokonać brutalną siłą, zakładając Federację Polską a potem przemianowując ją na Cesarstwo. Podczas bitwy pod Babilonem ich siły zostały złamane w walce z Barbarzyńcami, co zmusiło Panerniaków do wycofania się i zmiany metod działań. Obierając na siedzibę swojej frakcji Kraków, ustanowili mały, jednak dość dobrze chroniony obszar wokół ruin jednej ze starych stolic Polski. Pancerniacy powrócili na arenę dziejów parę lat później, wysyłając kontyngent swoich sił aby wesprzeć oblegany przez arabów Wrocław. Od tamtego czasu uważa się ich za dominującą grupę na południu kraju.

 

Pancerniaków można łatwo scharakteryzować poprzez ich umiłowanie technologii – są jedyną frakcją tak dobrze wyposażoną pod względem jakości ekwipunku. Ich żołnierze bardzo często mogą pochwalić się czymś lepszym niż byle koszula na plecach czy kevlarowa, stara kamizelka. Co ważniejsi rangą bądź specjalnie przeszkoleni noszą jednak ciężkie pancerze bojowe, dziedzictwo ostatnich dni przed wojną atomową. Za czasów federacji i cesarstwa malowali swoje zbroje na czarno, dzisiaj można spotkać również malowane na biało czerwony kolor, jednak często rezygnuje się z takiego wyboru ze względu na zbyt dużą widoczność. Pancerniacy są również znani z aplikowania technologii w życiu codziennym, Kraków mimo trudnych warunków stał się dość bezpiecznym miastem.

Ze sprzętu Pancerniaków, poza wyżej wymienionymi pancerzami wspomaganymi, należy nadmienić świetną broń palną, którą są zdolni budować we własnych zakładach produkcyjnych oraz jedne z ostatnich wozów bojowych różnego typu. Większość z nich jest jednak trzymana zdala od oczu zwykłych mieszkańców Krakowa, ze względu na ich ogromną wartość. Pancerniacy posiadają małe źródło ropy dla swoich pojazdów, sprowadzają też węgiel z innych miast, przez co nie mają problemów z surowcami energetycznymi.

Pancerniacy preferują silne utrzymanie porządku w swoich włościach oraz dbałość o infrastrukturę. Wolą nie ryzykować problemów rodzących się za ich plecami z powodu jakichś niedociągnięć, które mogą porzerodzić się w katastrofę w mgnieniu oka.

Największym problemem wojskowych jest mała liczba ludzi zdolnych wykorzystać, naprawić czy w ogóle utrzymać w porządnym stanie ich wyjątkowy ekwipunek. Poziom wykształcenia jest zatrważająco niski w tych czasach, zmuszaja do szkolenia nowych techników i operatorów w systemie mistrza i jego ucznia.

Wróć do głównego menu
comments powered by Disqus