Żółty grzyb/żółty mech

Przeglądano 1058 razy
1. Nazwa: Żółty grzyb/żółty mech

2. Występowanie: Tereny zalesione

3. Rozmiary: Przeciętny grzyb

4. Opis fabularny:
a) " - Stary jadłeś te grzybki? Boże takich specjałów to dawno nie jadłem! A jak jako zagrycha sie nadają!
- Ta, ta... *Pociąga nosem* Tej, a wiesz co z nich ponoć jeszcze można robić? Żarcie to tam dupa, ale prochy takiego kopa dają *Pociąga nosem* Jedna działka i stary sam zamieniasz się w grzybka hehe... Se leżysz i masz taki odjazd, że do rana nie kiwniesz palcem"

b) Grzyby te o żółtej barwie, posiadają charakterystyczny słodkawo-gnilny zapach, mogący na pierwszy odruch zniechęcać. Nie wyróżniają się w żaden specjalny sposób od innych, mniej lub częściej spotykanych grzybów, występujących na obecnych, lesistych terenach Polski. Często rosną w ciemnych, niskich warstwach ściółki, najczęściej w zamszonych małych kotlinkach u korzeni drzew.

c) Roślina do stosowania przez wprawnych kucharzy. Wierzchnia warstwa kapelusza po bardzo dokładnym oczyszczeniu wnętrza nadaje się w pełni do jedzenia, jego wewnętrzna (usuwana podczas przygotowywania posiłków) warstwa, jest jednak silnie trująca z powodu wypustek zawierających toksyczne pyłki, które w dużych ilościach mogą powodować stopniową degenerację zdolności rozpoznawczych i myślowych. Ta druga właściwość wykorzystywana jest przez biologów i chemików do produkcji lekkich trucizn oraz tanich, acz silnie szkodliwych narkotyków dla najbardziej zdesperowanych.
AUTOR:
Piguła [id 691]
Wróć do głównego menu
comments powered by Disqus