Neosyberyjski Tygrys Wielki

Przeglądano 1041 razy

1. Nazwa: Neo-Syberyjski Tygrys Wielki.

2. Występowanie: Równiny, dżungle a także neo-tajga.

3. Rozmiary: Długość z ogonem: do 1,5 m (samice), do 2 m (samce); Wysokość: ok 80 cm w kłębie

4. Dieta: Mięsożerny.

5. Opis:

Nowy gatunek tygrysa dwugłowego, zdaje się wywodzić z syberyjskiego podgatunku. Prawdopodobnie żyje samotnie, ale jeszcze nikt nie miał okazji tego dokładnie wybadać. Wiadomo, że polują w grupach oraz, że pojawiły się tuż przed nadejściem dużych ilości mutków. Zdają się unikać wszystkich humanoidów i raczej polują na większą zwierzynę. Najczęściej atakują z zaskoczenia. 
Nie widziano jeszcze, aby obie głowy były aktywne w tym samym czasie. Przeważnie w momencie, gdy jedna jest aktywna, to druga śpi. Wyjątkiem może być stan wysokiego zagrożenia, ale nie zostało to zbadane.
Ich sierść najczęściej przybiera barwę pomarańczowo-białą w czarne paski. Nie są radioaktywne. Posiadają długie (10-12 cm) futro i około 4 cm warstwę tłuszczu na podbrzuszu. Jest to pozostałość po syberyjskim przodku. Długie na ok. 10 cm pazury mogą posłużyć za "bieda nóż" albo naszyjnik lub inne ozdobniki. W zręcznych dłoniach jubilera mogą z nich powstawać ciekawe "błyskotki". 

Jego tłuszcz jest obecnie jednym z lepszych i ekskluzywniejszych towarów z bardziej zasobnych restauracji i kuchni. Futra zaś idealnie nadają się na ciepłe ubiory albo nawet namioty. Mogą służyć także jako dywany i obicia tapicerskie z uwagi na swoją wytrzymałość.
Zaleca się polowanie z dużych odległości za pomocą karabinu wyborowego. Nie musi to być duży kaliber, gdyż tygrys nie różni się zbytnio pod względem odporności na ogień pociskami balistycznymi od jego przedwojennych kuzynów.


autor:

Meryd id: 537

Wróć do głównego menu
comments powered by Disqus