Topielec

Przeglądano 1089 razy

1. Nazwa: Topielec.

2. Występowanie: Zbiorniki wodne.

3. Rozmiary: do 50 centymetrów wysokości.

4. Dieta: wszystkożerny.

5. Opis:

"W dzisiejszych czasach zdobycie jedzenia to jest po prostu istne igranie z śmiercią. Wszystko co rośnie jest napromieniowane, zwierzęta polują na Ciebie albo dobrze się chowają. Nawet złowienie ryby to problem! A wszystko przez te cholerne topielce. Wredne skurwiele potrafią zaskoczyć i zabić zanim zdążysz odbezpieczyć broń."

Topielce to istoty które wymutowały najprawdopodobniej z krabów. Obecnie są około półmetrowymi, poruszającymi się na tylnych kończynach stworami. Mają twardy chitynowy pancerz, świetnie pływają, najczęściej atakują wyskakując z podwody i wciągają ofiarę do niej po czym zaciągają ją do gniazda i tam zjadają. Używają do tego ostrych szponów. Są istotami stadnymi. Stada liczą do 15 osobników. Są koloru białego lub brązowego. 
Dzielą się na:
- Topielca - zwykły topielec, nic specjalnego, najczęściej pływa przy gnieździe albo zbiera rośliny podwodne lub rozbudowuje gniazda.
- Topielec łowca - najczęściej spotykany topielec. Jest koloru brązowego, ma większe szczypce niż zwykłe błotniaki i wzmocniony pancerz. Poluje na zwierzęta i ludzi. Jest bardzo szybki w wodzie, ale za to na lądzie stosunkowo powolny.
- Topielec król - największy z topielców, posiada coś na wzór ataku ogłuszającego (wydziera się i tworzy fale uderzeniową). Ma niezwykle wytrzymały pancerz. Spotykany jest zawsze w gnieździe, ponieważ nigdy go nie opuszcza. Topielce mają bardzo smaczne i bardzo pożywne mięso. Ich pancerz również jest bardzo dobrym surowcem nadającym się na zbroje.

Ciekawostka: Zdarza się że dwóch topielców walczy ze sobą, prawdopodobnie trenują lub w ten sposób rozwiązują spory pomiędzy sobą. 

Rada dla podróżnika: Polowanie na topielce samotnie to nie jest najlepszy pomysł. Najwięcej szans mają grupy 2-3 osobowe. Zdjęcie pancerza z Topielca wymaga naprawdę dużej siły i wprawy. Jeśli chodzi o zabicie go, najlepszą metodą jest celowanie w twarz, która nie jest osłonięta z żadnej strony pancerzem. (Potwory te mają twarz umieszczoną na klace piersiowej i w razie zagrożenia zasłaniają ją rękami, wyjątkiem jest król.) Strzał w twarz jest dla nich zabójczy zwłaszcza z bliska. 

Choć mówi się wśród ludzi, że Topielce to nic innego, tylko utopieni ludzie. Przekazy te jednak nie mają żadnego podłoża naukowego. Topielce to wyższa forma Utopców i Parszywców. autor:

Samotny id: 355

Wróć do głównego menu
comments powered by Disqus