MutPies

Przeglądano 1279 razy

1. Nazwa: MutPies.

2. Występowanie: Ruiny miast, okolice zalesione.

3. Rozmiary: mają do pół metra wysokości w kłębie.

4. Dieta: Mięsożerny.

5. Opis:

"Idąc przez ruiny w nocy możesz usłyszeć wycie. Jeżeli słychać go z oddali i jest to jedno długie ciągłe wycie możesz iść dalej. Jeżeli jednak rozlega się z bliska i jest wielokrotne przerywane, oznacza, że właśnie biegnie na Ciebie chmara Mutpsów. Szczerze? Marne szanse na przeżycie. Skurwiele potrafią otoczyć w mgnieniu oka i zawsze atakują zwartą grupą. Jedyna metoda żeby je pokonać, to oprzeć się o cokolwiek i strzelać półkołem z nadzieją, że nie sięgną Cię zębami."

MutPies to po prostu zmutowany pies. Większość ras psów wyginęła, a te, którym udało się przetrwać na skutek promieniowania straciła sierść. Skóra sama mu złazi, ale za to zęby ma o wiele większe. Troszkę też podrósł, wyostrzył mu się węch i jest strasznie szybki. Mutpsy zawsze są w stadach od 5 do 10 osobników. Bardzo rzadko zdarzają się grupy liczące po 15 i więcej osobników. Na czele psiej watahy jest ktoś na wzór przywódcy. Najczęściej jest nieco większy i nie atakuje z watahą, a obserwuje natarcie. Mutpsy zamieszkują najczęściej ruiny metra lub temu podobne miejsca. 
Polują tylko nocą, za dnia unikają walki, chyba że zostaną sprowokowane. 

MutPies nie oferuje zbyt dużo jeśli chodzi o zysk z jego truchła. Można najwyżej polować na nie ze względu na mięso. 
Rada dla podróżnika: Nie polecane jest atakowanie ich, nawet jeśli ppozornie są w małej ilości. Te stworzenia zawsze trzymają się razem i potrafią zgodnie atakować. Plusem jest to, że więkoszość ma ten sam schemat ataku, więc raczej nie potrafią zaskoczyć. Najważniejsze to nie dać się otoczyć.


autor:

Samotny id: 355

Wróć do głównego menu
comments powered by Disqus