Goliat

Przeglądano 1117 razy

1. Nazwa: Goliat

2. Występowanie: Dwa rodzaje goliatów, różniące się ubarwieniem. Czarne żyją w dżunglach, brunatne na pustyniach i opuszczonych miastach. 

3. Rozmiary: do 80 centymetrów długości ciała wraz z odnóżami.

4. Dieta: Mięsożerny.

5. Opis:

"Wiesz, kiedyś przeprowadzałem karawanę przez dżunglę do tego, co zostało z Suwałk. To takie miasto... Teraz jest tam jedna, wielka dżungla. Zatrzymaliśmy się w środku lasu na przerwę, a mimo tego, że nie kazałem im się oddalać od ognisk, jeden z tych głupich handlarzy poszedł się odlać i wpadł w pajęczynę Goliata. Kiedy usłyszeliśmy krzyk, było już za późno. Koleś został ugryziony i mimo tego, że uratowaliśmy go z sieci, chwilę potem się przekręcił. Jad rozpuścił mu całe bebechy. Czujesz? Dziękuję Bogu że Goliat nie raczył opuścić swojego domu i odwiedzić nas w obozie."
~Anonimowy Najemnik

Potomkowie Lycosa singoriensis (czyli tarantuli ukraińskiej) na sterydach nazywanych tu i ówdzie promieniowaniem. Wielkie, jadowite cholerstwa uzbrojone w dwa, ostre jak cholera kły jadowe i robiące najgorszą z pułapek, jakie wymyśliła matka natura - pajęcze sieci.
Poza rozmiarami i ubarwieniem nic się w tych pająkach nie zmieniło i są to jedne z najbardziej niebezpiecznych żyjątek na pustkowiach. W dodatku na plecach noszą ciężki chitynowy pancerz.

Jak je zatem zabić? Jedną z szans, jest dobre oko strzelca. Trzeba rozwalić pajęczy odwłok, choć i wtedy pająk nie umiera z miejsca lecz powolnieje, próbując nadal atakować. Drugim słabym punktem jest spód zwierzęcia, gdzie można bez problemu wbić jakiś sztylet lub zasadzić z pistoletu. Strzelanie w pancerz da pozytywny rezultat tylko, jeśli strzelać będziemy z broni sporego kalibru.

Mimo tego, że są ciężkim przeciwnikiem, ich jad jest bardzo chodliwym towarem na rynku. W małych ilościach jest on bakteriobójczy i grzybobójczy, a w większych dawkach stosowany jest on, jako broń skrytobójców. Pajęczyna jest trudna do transportowania, lecz produkuje się z niej naprawdę mocne kamizelki kuloodporne oraz inne części ubrań. Chitynowe pancerze są wykorzystywane jako tarcze i zbroje przez biedniejszych najemników i dzikusów.


autor:

Xaraf Firebridge id: 844

Wróć do głównego menu
comments powered by Disqus