Wielka Mrówka

Przeglądano 989 razy

1. Nazwa: Wielka Mrówka.

2. Występowanie: tereny nie zalane, tzw. "sucha" Polska.

3. Rozmiary: Do 15 cm wysokości, 20 cm szerokości.

4. Dieta: Roślinożerna.

5.Opis:

"Jeżeli idziesz przez polanę, las lub inny suchy teren i zauważysz naglę dużą dziurę, to wiedz, że trafiłeś na mrowisko zmutowanych mrówek. Masz dwie możliwości: jeśli nic Cię nie zaatakowało masz okazje uciekać, jeśli jednak słyszysz tupot stópek, oznacza to, że właśnie trafiłeś na czarną listę tego "domu" i masz kłopot..."

Te istoty to potomkowie mrówek, które żyły dawno temu na naszych terenach. Teraz są znacznie większe i o wiele bardziej niebezpieczne. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje mrówek: Robotnice, Strażników i Królową. Wśród Strażników można zauważyć również pomniejszą grupę Strażników, opiekujących się mrówczą Królową, czyli Strażników Kopca. 
Robotnice - nie są groźne, najczęściej po prostu kopią lub zbierają jedzenie. Na widok zagrożenia preferują ucieczkę, zwykle kierując się w stronę gniazda. Przyparte do muru potrafią dość boleśnie ugryźć. Często spotykane w parach lub grupach trzy- lub czteroosobowych.
Strażnicy - to już gorsza sprawa. Ci potrafią zabić, jeżeli wyczują zagrożenie, a dla nich zagrożeniem jest teoretycznie wszytko, co zbliża się do kopca. Szczękami potrafią złamać nogę. Mają wytrzymały pancerz. Ich sposób walki to staranowanie przeciwnika, a powalonego już zagryzają. Praktycznie zawsze spotykane w parach, zwłaszcza przy wejściu do kopca. W samym kopcu mogą występować w grupach dochodzących do pięciu-sześciu osobników. Atak takiej grupy to pewna śmierć, biorąc pod uwagę, że są też statystycznie dość szybkie w swoich tunelach. 
Strażnicy kopca - są nieco więksi od zwykłych strażników, występują tylko przy królowej w liczbie do 5.
Królowa - wiadomo tylko tyle, że istnieje i dzięki niej powstają (rodzą się) nowe mrówki. Brak jest dokładniejszych danych na ten temat. 

Z tych stworzeń można wyciągnąć mięso, które ma pewne wartości odżywcze. Z pancerza strażników można teoretycznie stworzyć pancerz. Zagrożenie stanowią zasadniczo tylko strażnicy, którzy zostali sprowokowani. 
Rada dla podróżnika: Jeśli spotkasz robotnicę - możesz polować, jak spotkasz strażników - strzelać z broni. Przy większej grupie po prostu trzeba spierniczać, gdzie pieprz rośnie. A - mrówki są wrażliwe na ogień. 


autor:

Samotny id: 355

Wróć do głównego menu
comments powered by Disqus