Stukot

Przeglądano 984 razy

1. Nazwa: Stukot

2. Występowanie: Miasta, wsie, tereny obfite w cieki wodne, miejsca z łatwym dostępem do pokarmu.

3. Rozmiary: Od kieszonkowego po 3-4kg.

4. Dieta: Mięsożerny / Karma dla kotów (jak znajdziesz w ruinach).

5. Opis:

"Stukoty są bardzo fajne. Miła odmiana po "wygryzę Ci ryj" co nie? Stukot to kociak, któremu matka radiacja dała bonusowe pary odnóży, a pozbawiła futerka. Coś za coś, jak to mówią. Są fajne, miłe, lubią towarzystwo człowieka, jeśli ten ich nie krzywdzi. Są bardzo nieufne, ale da się je oswoić. Oswojone stają się często maskotką w samochodzie czy miejscu zamieszkania a dodatkowo umilają otoczenie, lubiąc polować na tłuste muchy, komary czy pluskwy. Mruczą, dają się głaskać i aż chce się mieć własnego! Kupisz? Z hodowli tylko za trzydzieści żetonów!"

Stukot, jak zostało wspomniane wcześniej, to stała genetycznie, niemutująca dalej linia kotowatych. Są to małe zwierzątka domowe, mające cztery pary odnóży, brak sierści i zachowaną fizjonomię kota. Żywią się mięsem, czy też resztkami takowego, lubią dla oczyszczenia żołądka przeżuwać trawę, ale nigdy nie będzie ona dla nich pokarmem. Jak znajdziesz nietkniętą puszkę Whiskasa, opędzluje ją taki kociak na dwa podejścia.

Nadają się do znakomitego oczyszczania miejsca zamieszkania z gryzoni. Zbyt duże, wymutowane szczury pokonują sprytem i zaciekłością, aczkolwiek trzeba dwóch czy trzech kotów, by zagryzły one zmutowanego szczura. Mniejsze owady łapią same. Z racji niewielkiego rozmiaru i żylastości, nie nadają się zbytnio na posiłek ani na skóry czy futro.


autor:

Goliat id: 513

Wróć do głównego menu
comments powered by Disqus