Króliczek

Przeglądano 817 razy


Nazwa: Lepus magnus potocznie zwany Skurwykrólik.

Występowanie: Dosyć rzadki, większość osobników tego gatunku jest udomowiona. W naturze żyje głównie w lasach i żeruje na pobliskich łąkach. Sporadycznie spotykany na równinach i bagnach.

Rozmiary: Od rozmiarów dużego owczarka, przeciętnie osiąga rozmiary małego niedźwiedzia brunatnego.

Opis:

─ Eh, stary, żebyś widział co mi ostatnio uratowało życie. Było małe spięcie w grupie podczas wyprawy do dziczy. Łysemu i Strażakowi odwaliło. Zaczęła się walka. Daniel padł, po nim jeszcze Kobra. Mnie Strażak potraktował miotaczem ognia. W sumie nic mi się nie stało, ale cały kombinezon do wyrzucenia. Zostałem tylko ja. Rozumiesz? Tylko ja w dziczy. Błąkałem się do nocy. Myślałem, że zamarznę. Wszedłem do jaskini i wiesz co? Spotkałem trzy ogromniaste króliki! Już sięgam odruchowo po kałacha, a one się na mnie rzucają. Jeden mutek mnie obalił. No myślałem, że mnie zagryzą. A wiesz co zrobiły? Zaczęły mnie obwąchiwać! Ciągle w to nie wierzę. Położyłem się w tej jaskini a one mnie ogrzały. Ja pierdole, bez nich bym zginął. A pomyśleć, że na początku chciałem je zjeść...

Potomkowie zwykłych szaraków. Niezbyt groźne, często spotykane w grupach. Źródło dobrego i pożywnego mięsa, jak i wytrzymałej skóry. Łatwo je udomowić i wykorzystywać jako maskotkę czy żywy śpiwór. Spowodowane jest to dużą ciekawością i ufnością do człowieka. Nieraz ratowały człowiekowi w dziczy skórę. Mimo dosyć śmiesznych gabarytów potrafią być szybkie, a ich ostre siekacze potrafią strzaskać kość.

 

Autor:

Zapomniany (ID: 1556)

Wróć do głównego menu
comments powered by Disqus