Śluźnik

Przeglądano 258 razy

 

Nazwa: Śluźnik
Występowanie: podmokłe tereny, bagna
Rozmiar: dorosłe osobniki osiągają do 1.5m średnicy i grubość do 50cm
Opis: — Młody… Weź sobie wyobraź kamień. Masz? Ok. Ten kamień ma mech, c'nie? I teraz weź sobie wykmiń, że ten kamień idzie do ciebie! No nie kręcę! Taki kuźwa kamień zaczął do mnie normalnie pełznąć! Hę? Że ja pijany? W życiu! Jak Carmen kocham!

Śluźniki to szeroka grupa obejmująca niegdysiejszą grupę śluzorośli. Z racji tego, że właściwie wszystkie wyglądają tak samo i to samo robią nikomu nie chciało się tego dzielić na gatunki. Ich przodkowie przez długi czas brani byli za grzyby czy rośliny, lecz ich nietypowa zdolność do ruchu przybliżała je bardziej do protistów. Można je sobie wyobrazić jako bardzo prymitywne grzyby z możliwością ruchu. Jest on oczywiście powolny i pełzakowaty, ale skuteczny. Wykazują chemo-, foto- i termotaksję. Za pokarm służy im martwa materia organiczna, ale niektórzy się zarzekają, że taki śluźnik próbował ich zaatakować. Są to oczywiście wierutne brednie, ale moc plotki jest silniejsza niż zdrowy rozsądek.

Występują dość rzadko i za każdym razem są niezłym zaskoczeniem (zwłaszcza gdy się poruszą). Z wyglądu i w dotyku przypominają obrzydliwy budyń z wiórkami kokosowymi. Pojedynczy osobnik jest jednokolorowy i najczęściej żółty, chociaż zdarzają się też szare czy brązowe. Oddzielony fragment śluźni może samodzielnie funkcjonować i czasem jest wykorzystywany jako dość specyficzne i obrzydliwe „zwierzątko”.

 

Dodane przez: Wilku (ID: ???)

Wróć do głównego menu
comments powered by Disqus